با سلامی دوباره

 این مطلب به یافتن رتبه و درجه سایت یا وبلاگ شما در موتورهای جستجوگر اختصاص دارد. در زیر آدرس چند سایت قرار داده شده است كه شما با ر كلیك بر روی آن و رفتن به این سایتها به راحتی می‌توانید از نمره سایت خود آگاه شوید.

Google Pagerank

     برای بسیاری از ما قرار گرفتن آدرس وبلاگ یا وب سایت ما در صفحه اول گوگل بسیار مهم تلقی میشود بنابراین وبلاگ ما برای این امر باید یك سری ویژگیها داشته باشد. اهمیت ranking وقتی مشخص میشود كه ما بدانیم اگر چند سایت دارای كلمه كلیدی مشابه باشند سایتی در search گوگل جلوتر می‌آید كه ranking(رنكینگ) بالاتری دارد.

     نكات بسیاری در رتبه بندی سایتها توسط موتورهای جستجوگر وجود دارد كه در زیر به چند مورد از آنها اشاره شده است:

1-استفاده از كلمات كلیدی: همواره سعی كنیداز كلمات كلیدی استفاده كنید. مرتب کلمات کلیدی سایت خود را بررسی نموده و در صورت نیاز کلمات آنرا حتما تصحیح نمائید. به خاطر داشته باشید که این تغییرات بصورت افزایش باشد. تغییر یکباره کل کلمات کلید سایت می‌تواند تاثیر بسیار منفی  بر روی رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر داشته‌باشد

2- رد و بدل كردن لینكها: یکی از مواردی که در تعیین رتبه سایت شما می‌تواند تاثیر گذار باشد، لینکهائی است که سایت‌های دیگر به سایت شما داده‌اند. با معرفی سایت یا وبلاگ شما در دیگر سایتها علاوه بر اینکه بازدیدکنندگان جدیدی از آن سایتها به سراغ سایت شما خواهند آمد، رتبه شما در موتورهای جستجو نیز بهبود خواهد یافت.به طور خلاصه می توان اینگونه بیان کرد: سعی کنید توسط دیگر وبلاگها یا وب‌سایت‌ها به شما لینک داده شود. و این تبادل لینك در 3 درجه قرار می‌گیرد.

الف)- اگر لینک شما یک سویه و ورودی باشد تنها دیگران به وبلاگتان لینک دهند رتبه شما بسیار افزایش می یابد.

ب)لینک دوطرفه که امتیاز کمتری نسبت به قسمت الف دارد

پ)- اگر تنها لینک دیگر سایت‌ها و وبلاگها را یک سویه بگذارید، به طور شدید نمره شمادر سایتهای جستجوگر كاهش می‌یابد.

     موارد بسیار دیگری در رتبه بندی سایتها تاثیرگذار هستند  كه در سایت زید ذكر شده اند:

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 2 دی 1387    | توسط: فراز .م    |    | نظرات()