دنیای امروز دنیای فناوری و اطلاعات است، هر لحظه محصولی عرضه میشود و برای عقب نماندن از قافله باید اطلاعاتی در مورد محصولات عرضه شده بدست آوریم .
این نیاز زمانی بیشتر احساس میشود که قصد خرید وسیله ای را داشته باشیم و به تبع آن احتیاج به کسب اطلاعات در مورد وسیله داریم.
در این راهنما سعی شده نکاتی بیان شود که به ما قبل و هنگام خرید کمک میکند تا انتخاب بهتری داشته باشیم.
اگر قصد خرید یک وسیله ی دیجیتال مثل دوربین، گوشی موبایل، تلویزیون، سیستم صوتی و موارد مشابه دارید ابتدا باید دو مورد را مشخص کنید : ۱- میزان بودجه ۲- تقاضای شما از وسیله
بعد از تعیین بودجه مسلما دایره ی انتخابی شما محدود تر خواهد شد، پس بعد از این مرحله باید مشخص کنید که چه انتظاری از وسیله ی مورد نظر دارید به عنوان مثال اگر مهمترین قسمت یک گوشی برای شما کیفیت مکالمه ی آن است باز هم دایره ی انتخاب شما محدود میشود و به هدف خود نزدیک تر خواهید شد.
اکنون نوبت به مطالعه در مورد مدلهای پیش روست و اینکه کدامیک بیشتر بدرد شما خواهد خورد، راه کلاسیک تحقیق در مورد یک وسیله رفتن به مرکز فروش و سوال در مورد آنست که امروزه تقریبا منسوخ شده ، یکی از عمومی ترین راه های یافتن مدل مورد نظر جستجو در موتور های جستجوگر است، تعدادی از مشخصه های مورد نظر را در سایت جستجوگر وارد میکنیم و سریعا نتایج مربوطه را میبینیم که معمولا بر اساس محبوبیت بین کاربران مرتب شده اند.
راه فنی تر جستجو در سایت های تخصصی است، این سایت ها معمولا طبقه بندی شده هستند که می توان به راحتی به گزین های موردنظر رسید، مثلا از نظر قیمت یا چند مشخصه از وسیله طبقه بندی شده اند.
راهی که نزدیک ترین جواب ها را بر اساس نیاز شما تحویل میدهید انجمن ها و محل های عمومی اینترنتی هستند. شما با مطرح کردن شرایط و نیازهایتان میتوانید نزدیک ترین جواب ها را از تجربه و اطلاعات دیگر کاربران دریافت کنید.
پس از آن مطالعه ی تجربیات دیگر کاربران و استفاده از آن بسیار مهم است که با یک جستجوی ساده در اینترنت میتوان به آن دست یافت، مثلا nokia n۹۵ review
بعد از انتخاب مدل برای آگاهی از حدود قیمت سری به سایت های ایرانی و خارجی قیمت میزنیم تا بی گدار به آب نزده باشیم، معمولا قیمت در سایت های خارجی را پس از تبدیل به تومان باید ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان بیشتر محسابه کنیم که این روند با افزایش قیمت کالا افزایش پیدا میکند.
بعد از پایان این مراحل با خیال راحت و مطمئن از اینکه در بازار سرگردان نخواهید شد به سراغ مراکز فروش رفته و پس از قیمت گیری دقیق مناسبترین را انتخاب کرده و خریداری کنید.

یکی از سایتهایی که به معرفی لوازم صوتی ماشین و ارائه قیمتهای بروز و همچنین ارائه مشاوره و مشورت برای خریداران می پردازد، فروشگاه بهرام با آدرس اینتیرنتی http://www.bahramshop.ir می باشد. در این فروشگاه فوق العاده شما می توانید ویژگیهای لوازم صوتی مختلف از برندهای مختلف  را مشاهده نمایید.
سایت های ایرانی ارائه دهنده ی مشخصات و قیمت و بررسی کالا :  
فروشگاه بهرام، فروشگاه ، عکاسی ، گوشی شاپ ، دیجی کالا ،قیمت،

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 10 دی 1387    | توسط: فراز .م    |    | نظرات()