تبلیغات
كشكول (سرگرمی و آموزشی) - معمایی متشکل از هزاران معما!

معمایی متشکل از هزاران معما!

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/89/Puzzle-historical-map-1639.JPG/400px-Puzzle-historical-map-1639.JPG

یکی از بازی های مورد علاقه بسیاری از ما ساخت پازل است. پازل هایی که هر کدام می‌توانست بین 10 تا صد قطعه مختلف داشته باشد. به مرور که بزرگتر می شدیم قطعات این پازل‌ها هم زیادتر می‌شد تا امروز که می‌توانید پازل‌های هزاران قطعه‌ای را با قیمتی چند ده هزار تومانی تهیه کرده و مدتهای بسیار طولانی مشغول باشید!

مکعب روبیک

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a6/Rubik%27s_cube.svg/300px-Rubik%27s_cube.svg.png

با مکعب روبیک هم که آشنا هستید. همان که در انیمشن وال ئی توسط Eve به راحتی حل شد :)) بدی مکعب روبیک دوست داشتنی این بود که بسیار ساده بود. یعنی در حقیقت نمی‌شد سخت‌ترش کرد و این گونه بود که بعد از مدتی خسته کننده می‌شد. اما واقعا این طوری حیف می‌شد!! روبیک‌های مشابه ی هم البته بودند که هیچ‌گاه پا را از ایده اصلی فراتر نگذاشتند و عملا جذابیتی نداشتند.

پازل + مکعب روبیک

خوب چه اشکال دارد حالا با مخلوطی از دو بازی بالا روبرو باشیم؟

همانطوری که متوجه شدید برای درست کردن این پازل مسحور کننده باید اول هر قطعه را یک مکعب روبیک است به شکلی که از قبل معلوم نیست تبدیل کنید! این بازی که هنوز به صورت عمده ارائه نشده است مسلما فسفرهای بسیاری را خواهد سوزاند.

شخصا با دیدن تصویر آن به یاد دوران کودکی خودم افتادم و آرزو کردم کاش زودتر این بازی به دستم می‌رسید. من که بی‌خیال اعصابم شدم و برای بازی کردن چنین پازل ترسناکی به انتظار نشسته‌ام. اصلا هم از سن و سالم خجالت نمی‌کشم :)حالا شما بیایید ببینم از افتخاراتتان در این عرصه باز هم می‌توانید تعریف کنید :)

پیشنهاد: تا زمان ارائه شدن این پازل می‌توانید با مطلب « ماز، هوش خود را بیازمایید » سرگرم باشید.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 10 دی 1387    | توسط: فراز .م    |    | نظرات()