در جریان بازی سپاهان و ذوب آهن در جام حذفی،از یكی از داوران قدیمی كشور به نام عرب براقی تقدیر شد. پس از سوت پایان بازی عباس بهروان دوان دوان خودش را به او رساند و گفت: در خدمت زنده یاد عرب براقی هستیم!!!

دقایق پایانی بازی برزیل و هلند در مرحله نهایی جام جهانی 98 بود، داور به نشانه خطا سوت زد و بهرام شفیع گفت: و این هم سوت پایان بازی! برزیلیها ضربه خطا را زدند و گزارشگر به امید اینكه دارو خیلی زود خاتمه بازی را اعلام كند سكوت كرد! یك دقیقه هم گذشت اما داور سوت نزد، شفیع هم بدون آنكه خم به ابرو بیاورد سكوت را شكست و گفت: حالا رونالدو صاحب توپ میشه!!!

در جام جهانی 1990 تیم ملی ایتالیا گلزنی بنام سالواتوره اسكیلاچی داشت. در جریان برگزاری مسابقات هر كدام از گزارشگران به شیوه متفاوتی نام او را تلفظ میكردند. در یكی از بازیها وقتی او دروازه حریف را باز كرد بهرام شفیع گفت: حالا اسكیلاچی، اسكلاچی، اشیلاچی، شیلاچی یا هر اسم دیگه ای داره من نمیدونم ! به هر حال گل رو خودش میزنه!

در یكی از بازیهای تیم مراكش در جام جهانی 98 نام بازیكن این تیم به همراه پرچم قرمز رنگ مركش روی صفحه تلویزیون حك شد. بهرام شفیع با هیجان فریاد زد: بله؛ نفهمیدیم چی شد اما در هر صورت داور بازیكن مراكش رو اخراج كرد و حالا باید این تیم 10 نفره به بازی ادامه بده!!!

در روزهایی كه دانمارك تا مراحل پاپانی جام ملتهای 1992 پیش رفته بود و علاقمندان فوتبال نام بازیكنان نه چندان مطرح این تیم را از هم میپرسیدند؛ بهرام شفیع یكی دیگر از شاهكارهایش را رو كرد! مربی دانمارك دست به تعویض زد و كارگردان تلویزیونی نام بازیكن تازه وارد و نام بازیكن تعویضی را به همراه عبارت Denmark روی آنتن فرستاد. شفیع اسم بازیكنی كه به سمت نیمكت ذخیره ها حركت میكرد را درست تلفظ كرد اما... و به جای او دن مارك وارد زمین میشه!!!

در جریان یكی از بازیهای پرسپولیس كه پس از افطار برگزار میشد، مجید خدایی كشتی گیر ملی پوش ایرانی در میان تماشاگران حاضر شده بود، وقتی تلویزیون چهره او را نشان داد عادل فردوسی پور گفت: این هم مجید خدایی كشتی گیر تیم ملی فوتبال ایران!!!

عباس بهروان در حین گزارش استقلال و سپاهان در تورنمنت نقش جهان اصفهان گفت: همانطوری كه مشاهده میكنید، شرایط جوی اصلا مناسب نیست. وزش باران و بارش باد امكان برگزاری یك بازی زیبا را از بین برده!!!

بازی نیمه نهایی جتم جهانی 94 بین برزیل و سوئد برگزار میشد و باز هم عباس بهروان پشت میز گزارش نشسته بود. در دقیقه 9 ضربه مازینهو به تور كناری دروازه اصابت كرد و به اوت رفت! توی دروازه... توی دروازه... این گل میتونه نوید بخش یك بازی پرگل و زیبا باشه، برزیل 1 ، سوئد 0 ... البته 15 دقیقه بعد جهانگیر كوثری كه بعنوان كارشناس در استودیو حضور داشت گفت: البته مثل اینكه این توپ گل نشده بود، ضمن عذرخواهی از بینندگان عزیز بازی كماكان 0-0 دنبال میشه!

اسكندر كوتی در حال گزارش بازی غیر زنده تیم ملی اتریش و یك تیم دیگر بود. در بالای صفحه تلویزیون در محل مربوط به درج نام تیمها و نتیجه بازی نام لاتین اتریش (Austria) درج شده بود و جناب گزارشگر این تیم را استرالیا خطاب میكرد. كار به جایی رسید كه پس از پایان پخش این بازی ضبط شده مجری شبكه 3 با اشاره به تماسهای پرتعداد مردمی ضمن عذرخواهی ، اشتباه گزارشگری را تصحیح كرد.

چلسی گل زد و جواد خیابانی در لا به لای فریادهایش گفت: بدون شك الان مردم شهر چلسی خیلی خوشحال هستند!!! او بعدها این واقعیت را كه در كل بریتانیا شهری به نام چلسی وجود ندارد نپذیرفت! اما بعنوان آخرین دفاعیه اش مدعی شد چلسی نام محله ای در لندن است و منظور گزارشگر هم اشاره به آن محله بوده است! مثل این میماند كه گزارشگر بعد از گل استقلال بگوید: الان اهالی میدان استقلال سر از پا نمیشناسند!!!

كریم باقری بازیكن ارمینا بیله فلد پشت یك ضربه ایستگاهی از فاصله 30-40 متری ایستاد و مزدك میرزایی كه دو مانیتور را پیش روی خود داشت برای نواخته شدن ضربه لحظه شماری میكرد. یكی از مانیتورهای مربوط به پخش مستقیم و بدون تاخیر بود و دیگری با حدود 10-15 ثانیه تاخیر، تصاویر مربوط به شبكه 3 را روی آنتن میفرستاد. كریم در مانیتور شماره یك ضربه را زد و مزدك با هیجان بسیار زیاد شوت او را استثنایی لقب داد. تماشاگر تلویزیونی اما هنوز باقری را در حالیكه دست به كمر زده بود و دیوار دفاعی تیم حریف را برانداز میكرد میدید! عكس العمل مزدك خیلی جالب بود: البته این ضربه لحظاتی بعد زده شد!!!

این یكی را محمد دادكان خوب بخاطر می آورد، قبل از اینكه رئیس فدراسیون فوتبال شود در یكی از برنامه های كارشناسی سیما با اجرای عباس بهروان شركت كرد. مجری گفت: شما خیلی ساكت نشسته اید آقای كانداد... ببخشید، آقای دادكان!!!

دوستان نزدیك هنوز او را پولی اوف صدا میزنند!!! داستان از این قرار است كه ایشان پیش از آنكه واژه Play Off سر زبانها بیفتد لغت فارسی آنرا جایی خوانده بود و در جریان یكی از گزارشهایش گفت: اگر همین نتیجه حفظ شود سرنوشت در بازی پولی اوف مشخص خواهد شد!!!

این یكی فوتبالی نیست ولی خیلی جالبه... یدالله اعتصامی در جریان گزارش مستقیم یكی از جدالهای داخلی در حالیكه از نمایش پسر یكی از كشتی گیران قدیمی به وجد آمده بود، تصمیم گرفت احساساتش را در قالب یك بیت شعر بیان كند: (پسر كو ندارد نشان از پدر، نشاید كه نامش نهند آدمی!!!) البته بسیاری از كارشناسان ادبیات معتقدند قدیم ها مصرع دوم این بیت (تو بیگانه خوانش، نخوانش پسر) بوده!!!

بازی پرسپولیس و تراكتورسازی بود. تابلوی تعویض بالا رفت و غلامحسین دین محمدی قصد داشت برای تراكتور وارد زمین شود. جواد خیابانی اما ناگهان تمام تماشاگران تلویزیونی را در جای خود میخكوب كرد: حالا غلامحسین دین محمدی برادر بزرگتر رسول خطیبی وارد زمین میشه!!! او بعدها مدعی شد نسبت خانوادگی حسین و رسول خطیبی و سیروس و غلامحسین دید محمدی را قاطی كرده است!!!

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 10 دی 1387    | توسط: فراز .م    |    | نظرات()